Blog

تفاوت دندانپزشکی زیبایی با دندانپزشکی عمومی چیست؟

توسط در مطالب دندانپزشکی 3 نوامبر 2019

دندانپزشکی زیبایی (Cosmetic Dentistry) اصطلاحی است که دندانپزشکان برای توصیف درمان‌های دندانپزشکی که به زیبایی ظاهری دندان‌ها و لبخند می‌پردازد استفاده می‌کنند. درمان‌های دندانپزشکی زیبایی غالباً غیر ضروری و اختیاری هستند اما طیف گسترده ‌ای از فواید سلامتی را در بر می‌گیرند برای مثال بسیاری از درمان‌های دندانپزشکی زیبایی منجر به افزایش استحکام و مقاومت دندان و سهولت بهداشت دهان می‌شوند و اعتماد به ‌نفس فرد را افزایش می‌دهند.

تفاوت دندانپزشکی زیبایی با دندانپزشکی عمومی چیست؟

دندانپزشکی عمومی اصطلاحی است که برای درمان‌های متداول دندانپزشکی مانند جرم گیری، پر کردن دندان، کشیدن دندان، عصب‌ کشی و درمان‌های مشابه دیگر که جهت حفظ سلامت دهان و یا برطرف کردن بیماری‌های دهان و دندان انجام می‌شود، به کار می‌رود. همه متخصصان دهان و دندان تحصیلات دندانپزشکی عمومی را پشت سر گذاشته ‌اند.

پیشرفتها و دستاوردهای درمان‌های زیبایی دندان

در زمینه دندانپزشکی زیبایی پیشرفت زیادی حاصل شده است و درمان‌ها سریع تر، مؤثرتر و در بیشتر موارد آسان‌تر و کم درد تر شده ‌اند. با ورود تجهیزات و تکنولوژی‌های جدید مانند لیزر به دنیای دندانپزشکی بسیاری از درمان‌های زیبایی مانند سفید کردن دندان‌ها و اصلاح لبخند لثه ای بدون درد و نیاز به بی ‌حسی انجام می‌شود. برای درمان‌های پیچیده ‌تر مانند کاشت ایمپلنت دندان نیز می‌توان از لیزر برای برش‌ها استفاده کرد. به این ترتیب درمان هم برای بیمار و هم برای پزشک تسهیل می‌شود.

Dental-Post-Img3

اعتماد به ‌نفس و زیبایی لبخند

اگر چه درمان‌های زیبایی لبخند مستقیماً به سلامتی مرتبط نیستند اما در واقع با بهبود اعتماد به ‌نفس و بهبود کیفیت زندگی فردی و اجتماعی افراد، سلامت روانی و فیزیکی افراد را بهبود می‌بخشد. هنگامی که با دیگران صحبت میکنید لبخند تاثیر زیادی بر جذابیت چهره تان می‌گذارد. هر قدر چهره بی ‌نقص و زیبا داشته باشید اگر دندان‌هایتان کج و جلوزده، زرد و یا لب پر باشد تمامی چهره را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در دندانپزشکی زیبایی مشکلاتی مانند لبخند لثه ای، زردی و بد رنگی دندانها، فاصله بین دندان‌ها، کجی و انحراف دندان‌ها، بد شکلی لبه های دندان، لب پر شدگی و ترک‌ خوردگی، هم‌ تراز نبودن دندان‌ها، ساییدگی و کوتاه بودن دندان‌ها، جلو زدگی دندان‌ها، بزرگ بودن بیش از حد اندازه دندان‌ها و مشکلات دیگر اصلاح می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید